0225001.HXP
0225001.HXP 0225001.HXP - Brand New Littelfuse Fuses
Get Quote
Buy Now
0225001.HXP
0225001.HXP - Brand New Littelfuse Fuses
Manufacturer Part No: 0225001.HXP In Stock
Color-
Series225
ProductGlass Fuse
TypeSpecialty Fuses
PackagingBulk Alternate Packaging
Unit-Weight0.045856 oz
Mounting-StyleHolder / Clip
Current-Rating1A
Termination-StyleClip
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Length14.48 mm
Package-Case2AG, 5mm x 15mm
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeHolder
Size-Dimension0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
Response-TimeFast
ApprovalsCE, CSA, PSE, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage35A AC, 10kA DC
MeltingI2t2.22
Diameter4.5 mm
Product-TypeGlass Fuse
Resistance0.102 Ohms
Fuse-Size-Group2AG (5 mm x 15 mm)
Indicator-StyleWithout Indicator
Interrupt-Rating10 kA at 125 VAC/35 A at 250 VAC
Body-StyleCylindrical
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈