BA033ST-V5
BA033ST-V5 BA033ST-V5 - Brand New Rohm Semiconductor Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
BA033ST-V5
BA033ST-V5 - Brand New Rohm Semiconductor Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: BA033ST-V5 In Stock
Contact us
ManufacturerRohm Semiconductor
Product CategoryLinear Voltage Regulators
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-220-5 Full Pack (Formed Leads)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220FP-5
Voltage-Input4.3 V ~ 25 V
Current-Output1A
Voltage-Output3.3V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical0.3V @ 500mA
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min-
**The BAOOST series are variable, fixed output low drop-out type voltage
Fixed output voltages are 3V∗, 3.3V, 5V, 6V∗ 7V, 8V, 9V, 10V, 12V, and 15V∗. The maximum current capacity is 1A for each of the above voltages. (Items marked with an asterisk are under development.)
Features
2) TO220FP-5 package can be used in wide range of applications.
3) 0µA (design value) circuit current when switch is off.
4) Richly diverse lineup.
5) Low minimum I / O voltage differential.
Applications
Constant voltage power supply
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈