BYW100-200RL
BYW100-200RL BYW100-200RL - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
BYW100-200RL
BYW100-200RL - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BYW100-200RL In Stock
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Package-CaseDO-204AC, DO-15, Axial
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageDO-15
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr10μA @ 200V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.2V @ 4.5A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200V
Current-Average-Rectified-Io1.5A
Reverse-Recovery-Time-trr35ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
DESCRIPTION
Low voltage drop and rectifier suited for switching mode base drive and transistor circuits.
FEATURES AND BENEFITS
■ Very low conduction losses
■ Negligible switching losses
■ Low forward and reverse recovery times
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈