CY62127DV30LL-55BVXI
CY62127DV30LL-55BVXI CY62127DV30LL-55BVXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY62127DV30LL-55BVXI
CY62127DV30LL-55BVXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY62127DV30LL-55BVXI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerCypress Semiconductor
Product CategoryMemory ICs
SeriesMoBL®
TypeAsynchronous
PackagingTray Alternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenameMoBL
Package-CaseFBGA-48
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply2.2 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package48-VFBGA (6x8)
Memory Capacity1M (64K x 16)
Memory-TypeSRAM - Asynchronous
Speed55ns
Data-RateSDR
Access-Time55 ns
Format-MemoryRAM
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Interface-TypeParallel
Organization64 k x 16
Supply-Current-Max10 mA
Supply-Voltage-Max3.6 V
Supply-Voltage-Min2.2 V
Functional Description
The CY62128 is a high-performance CMOS static RAM organized as 131,072 words by 8 bits.
Features
• 4.5V − 5.5V operation
• CMOS for optimum speed/power
• Low active power (70 ns, LL version)
— 330 mW (max.) (60 mA)
• Low standby power (70 ns, LL version)
— 110 µW (max.) (20 µA)
• Automatic power-down when deselected
• TTL-compatible inputs and outputs
• Easy memory expansion with CE1, CE2, and OE options
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈