150105K100IC
150105K100IC 150105K100IC - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
150105K100IC
150105K100IC - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: 150105K100IC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
Series150
PackagingBulk
Package-CaseAxial
Capacitance1μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesDerating Recommended
Size-Dimension0.394" Dia x 0.807" L (10.00mm x 20.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max-
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
Shielded Bags, Standard and Zipped
High Quality cost effective bags, available in different sizes, with different shielding options
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈