GRM2195C2A220JZ01D
GRM2195C2A220JZ01D GRM2195C2A220JZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM2195C2A220JZ01D
GRM2195C2A220JZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM2195C2A220JZ01D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGRM
Packaging
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance22pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Product Details
__
[ muRata ]
Chip Multilayer Ceramic Capacitors for General
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈