IHSM4825RE3R9L
IHSM4825RE3R9L IHSM4825RE3R9L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHSM4825RE3R9L
IHSM4825RE3R9L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHSM4825RE3R9L Out of Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHSM-4825
ProductPower Inductors
Type-
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating4.3A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height5.72 mm
Length13.73 mm
Width6.35 mm
Package-Case4825
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Tolerance±15%
Height-Seated-Max0.225" (5.72mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency3.9μH
DC resistance (DCR)42 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2.2A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current4.3 A
Maximum-DC-Resistance42 mOhms
FEATURES
• Flame retardant encapsulant (UL 94 V-0)
printed with model, inductance value and date code
• Pick and place compatible
• Tape and reel packaging for automatic handling
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈