MAX9173EUE+T
MAX9173EUE+T MAX9173EUE+T - Brand New Maxim Integrated Receivers & Transceivers
Get Quote
Buy Now
MAX9173EUE+T
MAX9173EUE+T - Brand New Maxim Integrated Receivers & Transceivers
Manufacturer Part No: MAX9173EUE+T In Stock
Contact us
ManufacturerMaxim Integrated
Product CategoryInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
MfrAnalog Devices Inc./Maxim Integrated
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Product-StatusActive
TypeReceiver
ProtocolLVDS
Number-of-Drivers-Receivers0/4
Duplex-
Data-Rate500Mbps
Voltage-Supply3V ~ 3.6V
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Package-Case16-TSSOP (0.173" 4.40mm Width)