DSC2501T0L
DSC2501T0L DSC2501T0L - Brand New PANASONIC Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
DSC2501T0L
DSC2501T0L - Brand New PANASONIC Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: DSC2501T0L Out of Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageMini3-G3-B-B
Power-Max200mW
Transistor-TypeNPN
Electric current collectors500mA
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max20V
DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce200 @ 500mA, 2V
Vce saturation400mV @ 20mA, 500mA
Current-Collector-Cutoff-Max100nA (ICBO)
Frequency-Transition150MHz
Pd-Power-Dissipation200 mW
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max20 V
Transistor-PolarityNPN
Emitter-Base-Voltage-VEBO12 V
Continuous-Collector-Current0.5 A
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min200
Product Details
__
Silicon NPN epitaxial planar type
For general amplification
Complementary to DSA2001
■ Features
● High forward current transfer ratio hFE with excellent linearity
● Low collector-emitter saturation voltage VCE(sat)
● Halogen-free / RoHS compliant (EU RoHS / UL-94 V-0 / MSL: Level 1 compliant)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈