ECQ-E2155JF
ECQ-E2155JF ECQ-E2155JF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E2155JF
ECQ-E2155JF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E2155JF Out of Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1.5μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.701" (17.80mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC250V
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈