FDP16AN08AO
FDP16AN08AO FDP16AN08AO - Brand New Fairchild Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
FDP16AN08AO
FDP16AN08AO - Brand New Fairchild Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: FDP16AN08AO In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerFairchild Semiconductor
Product CategoryIC Chips
Description
Features
• 16A, 500V, RDS(on) = 0.38Ω @VGS = 10 V
• Low gate charge ( typical 32 nC)
• Low Crss ( typical 20 pF)
• Fast switching
• 100% avalanche tested
• Improved dv/dt capability
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈