IHSM7832ER101L
IHSM7832ER101L IHSM7832ER101L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHSM7832ER101L
IHSM7832ER101L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHSM7832ER101L In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHSM-7832
Type-
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.7A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Tolerance±15%
Height-Seated-Max0.285" (7.24mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency100μH
DC resistance (DCR)226 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation680mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
FEATURES
• Flame retardant encapsulant (UL 94 V-0)
printed with model, inductance value and date
code
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈