74LVCH162374ADGG
74LVCH162374ADGG 74LVCH162374ADGG - Brand New NXP Semiconductors Flip Flops
Get Quote
Buy Now
74LVCH162374ADGG
74LVCH162374ADGG - Brand New NXP Semiconductors Flip Flops
Manufacturer Part No: 74LVCH162374ADGG In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Flip Flops
Contact us
ManufacturerNXP Semiconductors
Product CategoryFlip-Flop
DESCRIPTION
The 74LVC(H)162374A is a 16-bit edge triggered flip-flop featuring separate D-type inputs for each flip-flop and 3-state outputs for bus oriented applications.
FEATURES
• ESD protection:
HBM EIA/JESD22-A114-A
exceeds 2000 V
MM EIA/JESD22-A115-A
exceeds 200 V
• 5 V tolerant input/output for
interfacing with 5 V logic
• Wide supply voltage range of
1.2 to 3.6 V
• Complies with JEDEC standard
no. 8-1A
• CMOS low power consumption
• MULTIBYTE™ flow-through
standard pin-out architecture
• Low inductance multiple power and
ground pins for minimum noise and
ground bounce
• Direct interface with TTL levels
• All data inputs have bus hold
(74LVCH162374A only)
• High impedance when VCC = 0
• Power off disables outputs,
permitting live insertion.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈