DECB33J102KC4B
DECB33J102KC4B DECB33J102KC4B - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
DECB33J102KC4B
DECB33J102KC4B - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: DECB33J102KC4B In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesDEC
PackagingBulk
Package-CaseRadial, Disc
Capacitance1000pF
Operating-Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesHigh Voltage, Flame Retardant
Voltage-Rated6300V (6.3kV)
Size-Dimension0.512" Dia (13.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientB
Lead-StyleStraight
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
Height-Seated-Max0.669" (17.00mm)
Ratings-
Thickness-Max-
Product Details
__
[ muRata ]
Specifications
Capacitance 1000pF ±10%
Rated voltage 6300Vdc
Temperature characteristics (complied standard) B(JIS)
Capacitance change rate ±10%
Temperature range of temperature characteristics -25 to 85℃
Operating temperature range -25 to 85℃
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈