C3225X7R1H474KT5
C3225X7R1H474KT5 C3225X7R1H474KT5 - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C3225X7R1H474KT5
C3225X7R1H474KT5 - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C3225X7R1H474KT5 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance0.47μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
Features
• A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability.
• Low self-heating and high ripple resistance due to low ESR.
Applications
• General electronic equipment
• Mobile communication equipment
• Power supply circuit
• Office automation equipment
• TV, LED displays
• Servers, PCs, Notebooks, Tablets
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈