C0402C0G1C1R6B
C0402C0G1C1R6B C0402C0G1C1R6B - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0402C0G1C1R6B
C0402C0G1C1R6B - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0402C0G1C1R6B In Stock
Package-Case01005 (0402 Metric)
Capacitance1.6pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±0.1pF
Ratings-
Thickness-Max0.009" (0.22mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈