BFC233810103
BFC233810103 BFC233810103 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
BFC233810103
BFC233810103 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Manufacturer Part No: BFC233810103 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerVishay BC Components
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesMKP338 1 X1
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance10000pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.433" (11.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC440V
Voltage-Rating-DC1000V (1kV)
Interference Suppression Film Capacitors - Class X2
Radial MKP 300 VAC - Standard Across The Line X2
FEATURES
• 15 mm to 55 mm lead pitch
• 7 A max. IRMS at 10 μF
• Self-healing properties
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
For across the line X2 applications.
Please see section Application Notes in this specification and especially www.vishay.com/doc?28153 .
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈