MC10XS3435BPNA
MC10XS3435BPNA MC10XS3435BPNA - Brand New Freescale / NXP Power Distribution Switches
Get Quote
Buy Now
MC10XS3435BPNA
MC10XS3435BPNA - Brand New Freescale / NXP Power Distribution Switches
Manufacturer Part No: MC10XS3435BPNA In Stock
Contact us
ManufacturerFreescale / NXP
Product CategoryPower Distribution Switches, Load Drivers
Series-
PackagingTray
Package-Case24-PowerQFN
Input-Type-
Operating-Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
Output-TypeN-Channel
FeaturesInternal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
InterfaceSPI
Supplier-Device-Package24-PQFN (12x12)
Ratio of output to input1899/12/30 1:01:00
Number-of-Outputs4 Outputs
Voltage-Supply-Vcc-Vdd3 V ~ 5.5 V
Fault-ProtectionCurrent Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Output-ConfigurationHigh Side
Rds-On-Typ10 mOhm (Max), 35 mOhm (Max)
Voltage-Load6 V ~ 20 V
Current-Output-Max6A
Switch-TypeGeneral Purpose
Product Details
__
Quad High Side Switch (Dual 10 mOhm, Dual 35 mOhm)
The 10XS3435 is one in a family of devices designed for low-voltage automotive lighting applications. Its four low RDS(ON) MOSFETs (dual 10 mOhm/dual 35 mOhm) can control four separate 55 W / 28 W bulbs, and/or Xenon modules, and/or LEDs.
Features
• Four protected 10 mΩ and 35 mΩ high side switches (at 25°C)
• Operating voltage range of 6.0 V to 20 V with sleep current < 5.0 μA, extended mode from 4.0 V to 28 V
• 8.0 MHz 16-bit 3.3 V and 5.0 V SPI control and status reporting with daisy chain capability
• Pb-free packaging designated by suffix code DPNA
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈