3299W-1-100
3299W-1-100 3299W-1-100 - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
3299W-1-100
3299W-1-100 - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 3299W-1-100 In Stock
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3299 - Sealed
Mounting-TypeThrough Hole
Size-DimensionRectangular - 0.375" x 0.240" Face x 0.395" H (9.53mm x 6.10mm x 10.03mm)
Watt0.5W, 1/2W
Resistance-Ohms10
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Resistive-MaterialCermet
Pulse Discrete Transformer Modules)
Pulse manufactures the broadest selection of packaging options, from through hole (THT) SIL devices to the smallest available surface mount (SMT) solution at .078" (1.98 mm). For RoHS compliant products, please refer to individual data sheets for details.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈