MC10EL57DR2G
MC10EL57DR2G MC10EL57DR2G - Brand New onsemi Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
MC10EL57DR2G
MC10EL57DR2G - Brand New onsemi Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Manufacturer Part No: MC10EL57DR2G In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategorySignal Switches, Multiplexers, Decoders
Series10EL
TypeMultiplexer
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply±4.2 V ~ 5.7 V
Supplier-Device-Package16-SOIC
Voltage-Supply-SourceDual Supply
Circuit4 x 2:1
Current-Output-High-Low-
Independent-Circuits1
Description
Features
• Useful as Either 4:1 or 2:1 Multiplexer
• VBB Output for Single-Ended Operation
• PECL Mode Operating Range: VCC = 4.2 V to 5.7 V with VEE = 0 V
• NECL Mode Operating Range: VCC = 0 V with VEE = −4.2 V to −5.7 V
• Internal Input Pulldown Resistors on All Inputs
• Q Outputs Will Default LOW with Inputs Open or at VEE
• These Devices are Pb-Free, Halogen Free and are RoHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈