AT25160AN-10SI-2.7
AT25160AN-10SI-2.7 AT25160AN-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT25160AN-10SI-2.7
AT25160AN-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT25160AN-10SI-2.7 In Stock
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceSPI Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
Memory Capacity16K (2K x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed10MHz, 20MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
Description
Features
• Serial Peripheral Interface (SPI) Compatible
• Supports SPI Modes 0 (0,0) and 3 (1,1)
– Data Sheet Describes Mode 0 Operation
• Medium-voltage and Standard-voltage Operation
– 5.0 (VCC = 4.5V to 5.5V)
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
• 5.0 MHz Clock Rate (5V)
• 32-byte Page Mode
• Block Write Protection
– Protect 1/4, 1/2, or Entire Array
• Self-timed Write Cycle (2 ms [5V] typical)
• High Reliability
– Endurance: One Million Write Cycles
– Data Retention: 100 Years
• 8-lead PDIP and 8-lead JEDEC SOIC Packages
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈