BFC233810334
BFC233810334 BFC233810334 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
BFC233810334
BFC233810334 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Manufacturer Part No: BFC233810334 In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesMKP338 1 X1
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance0.33μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Lead-Spacing1.083" (27.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.906" (23.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC440V
Voltage-Rating-DC1000V (1kV)
Interference Suppression Film Capacitors - Class X2
Radial MKP 300 VAC - Standard Across The Line X2
FEATURES
• 15 mm to 55 mm lead pitch
• 7 A max. IRMS at 10 μF
• Self-healing properties
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
For across the line X2 applications.
Please see section Application Notes in this specification and especially www.vishay.com/doc?28153 .
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈