MFU0805FF02000P500
MFU0805FF02000P500 MFU0805FF02000P500 - Brand New Vishay Beyschlag Fuses
Get Quote
Buy Now
MFU0805FF02000P500
MFU0805FF02000P500 - Brand New Vishay Beyschlag Fuses
Manufacturer Part No: MFU0805FF02000P500 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerVishay Beyschlag
Product CategoryFuses
Color-
SeriesMFU
ProductSurface Mount Fuse
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating2A
Operating-Temperature-Range+ 15 C to + 35 C
Height0.45 mm
Length2 mm
Width1.25 mm
Package-Case0805 (2012 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC32 VDC
Fuse-TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Response-TimeFast
ApprovalsUL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t0.0101
Resistance0.067 Ohms
Fuse-Size-Group0805 (2012 metric)
Interrupt-Rating50 Amps at 32 VoltsDC
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈