TPS40052PWPR
TPS40052PWPR TPS40052PWPR - Brand New Texas Instruments DC DC Switching Controllers
Get Quote
Buy Now
TPS40052PWPR
TPS40052PWPR - Brand New Texas Instruments DC DC Switching Controllers
Manufacturer Part No: TPS40052PWPR In Stock
SeriesTPS40052
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Unit-Weight0.002212 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseHTSSOP-16
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
TopologyBuck
Voltage-Supply-Vcc-Vdd10 V ~ 40 V
Frequency-Switching100kHz ~ 1MHz
Serial-Interfaces-
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Output-Voltage0.7 V to 35 V
Input-Voltage10 V to 40 V
Output-Current20 A
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈