S-1000N15-I4T1G
S-1000N15-I4T1G S-1000N15-I4T1G - Brand New ABLIC Supervisors
Get Quote
Buy Now
S-1000N15-I4T1G
S-1000N15-I4T1G - Brand New ABLIC Supervisors
Manufacturer Part No: S-1000N15-I4T1G In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Supervisors
Contact us
ManufacturerABLIC
Product CategorySupervisors
Series-
TypeSimple Reset/Power-On Reset
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case4-SMD, Flat Leads
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSNT-4A
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Voltage monitoring relays1
Reset-Timeout-
Voltage-Threshold1.5V
**The S-1000 series is a series of high-precision voltage detectors
„Features
• Ultra-low current consumption 350 nA typ. (VDD =detection voltage +1.5 V)
• High-precision detection voltage ±1.0%
• Operating voltage range 0.95 to 5.5 V
• Hysteresis characteristics 5% typ.
• Detection voltage 1.5 to 4.6 V (0.1 V step)
• Output form Nch open-drain output (Active “L”) CMOS output (Active “L”)
• Lead-free products
„Applications
• Power monitor for microcomputers and reset for CPUs.
• Power monitor for portable equipments such as cellular phones, digital still cameras and PDAs.
• Constant voltage power monitor for cameras, video equipments and communication devices.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈