BFC237321155
BFC237321155 BFC237321155 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
BFC237321155
BFC237321155 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Manufacturer Part No: BFC237321155 In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesMKT373
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1.5μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.531" (13.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
FEATURES
• 15 mm to 27.5 mm lead pitch.
Supplied loose in box and taped on reel
• Material categorization:
for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
Blocking and coupling, bypass and energy reservoir
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈