82PR100KLF
82PR100KLF 82PR100KLF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
82PR100KLF
82PR100KLF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 82PR100KLF In Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryTrimmer Potentiometers
Series82
PackagingBulk
Termination-StylePC Pin
Mounting-TypeThrough Hole
Size-DimensionRound - 0.250" Dia x 0.140" H (6.35mm x 3.56mm)
Watt0.5W, 1/2W
Resistance-Ohms100k
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈