GRM21BF50J106ZE01L
GRM21BF50J106ZE01L GRM21BF50J106ZE01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM21BF50J106ZE01L
GRM21BF50J106ZE01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM21BF50J106ZE01L Out of Stock
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientY5V (F)
Ratings-
Thickness-Max0.053" (1.35mm)
Product Details
__
Description :
The Murata GRM21BF50J106ZE01L is a 10μF surface mount ceramic capacitor with an MLCC construction. It has a temperature range of -30°C to 85°C and a 0805 (2012 Metric) package size. It has a capacitance tolerance of -20% to +80% and a rated voltage of 6.3V.
Features :
• 10μF capacitance
• Surface mount
• MLCC construction
• Temperature range of -30°C to 85°C
• 0805 (2012 Metric) package size
• Capacitance tolerance of -20% to +80%
• Rated voltage of 6.3V
Applications :
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈