IDT71V35761S183PF
IDT71V35761S183PF IDT71V35761S183PF - Brand New Integrated Circuit Systems Memory
Get Quote
Buy Now
IDT71V35761S183PF
IDT71V35761S183PF - Brand New Integrated Circuit Systems Memory
Manufacturer Part No: IDT71V35761S183PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerIntegrated Circuit Systems
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTray
Package-Case100-LQFP
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3.135 V ~ 3.465 V
Supplier-Device-Package100-TQFP (14x14)
Memory Capacity4.5M (128K x 36)
Memory-TypeSRAM - Synchronous
Speed183MHz
Format-MemoryRAM
Description
Features
◆128K x 36, 256K x 18 memory configurations
◆Supports high system speed:
Commercial:
– 200MHz 3.1ns clock access time
Commercial and Industrial:
– 183MHz 3.3ns clock access time
– 166MHz 3.5ns clock access time
◆LBOinput selects interleaved or linear burst mode
◆3.3V core power supply
◆Power down controlled by ZZ input
◆3.3V I/O
◆Optional - Boundary Scan JTAG Interface (IEEE 1149.1 compliant)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈