MLF1608E100KTD00
MLF1608E100KTD00 MLF1608E100KTD00 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLF1608E100KTD00
MLF1608E100KTD00 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLF1608E100KTD00 In Stock
SeriesMLF
ProductInductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating10mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency2 MHz
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)1.7 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor30 @ 2MHz
Self Resonant Frequency30MHz
Frequency-Test2MHz
Maximum-DC-Current10 mA
Maximum-DC-Resistance1.7 Ohms
Self-Resonant-Frequency50 MHz
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum30
FEATURES
• The lineup includes a wide inductance range.
• Highly reliable monolithic structure with multilayer integration.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈