BFC233820103
BFC233820103 BFC233820103 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
BFC233820103
BFC233820103 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Manufacturer Part No: BFC233820103 In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesMKP338 2 X2
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance10000pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX2 Safety Rated
Size-Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.354" (9.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC310V
Voltage-Rating-DC630V
Interference Suppression Film Capacitors - Class X2
Radial MKP 300 VAC - Standard Across The Line X2
FEATURES
• 15 mm to 55 mm lead pitch
• 7 A max. IRMS at 10 μF
• Self-healing properties
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
For across the line X2 applications.
Please see section Application Notes in this specification and especially www.vishay.com/doc?28153 .
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈