FST3245QSCX
FST3245QSCX FST3245QSCX - Brand New onsemi Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
FST3245QSCX
FST3245QSCX - Brand New onsemi Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Manufacturer Part No: FST3245QSCX In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategorySignal Switches, Multiplexers, Decoders
Series-
TypeFET Bus Switch
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case20-LSOP (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package20-QSOP
Voltage-Supply-SourceSingle Supply
Circuit8 x 1:1
Current-Output-High-Low-
Independent-Circuits1
Description
The FST3245 switch provides eight-bits of high-speed CMOS TTL-compatible bus switching in a standard ’245 pin-out. The low on resistance allows inputs to be connected to outputs without adding propagation delay or generating additional ground bounce noise.
Features
■ 4Ω Switch Connection between Two Ports
■ Minimal Propagation Delay through the Switch
■ Low ICC
■ Zero Bounce in Flow-through Mode
■ Control Inputs Compatible with TTL Level
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈