GCM1885C1H222JA16D
GCM1885C1H222JA16D GCM1885C1H222JA16D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GCM1885C1H222JA16D
GCM1885C1H222JA16D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GCM1885C1H222JA16D Out of Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance2200pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsAutomotive
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
RatingsAEC-Q200
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
Product Details
__
Description:
The Murata GCM1885C1H222JA16D is a surface mount ceramic capacitor with a capacitance of 2200pF and a voltage rating of 50V. It is a multilayer ceramic capacitor (MLCC) with a temperature range of -55°C to 125°C and a tolerance of ±5%. It is packaged in a 0603 (1608 metric) size.
Features:
• Surface mount ceramic capacitor
• Capacitance of 2200pF
• Voltage rating of 50V
• Multilayer ceramic capacitor (MLCC)
• Temperature range of -55°C to 125°C
• Tolerance of ±5%
• Packaged in a 0603 (1608 metric) size
Applications:
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈