CB61F15A-TR2
CB61F15A-TR2 CB61F15A-TR2 - Brand New EATON Fuses
Get Quote
Buy Now
CB61F15A-TR2
CB61F15A-TR2 - Brand New EATON Fuses
Manufacturer Part No: CB61F15A-TR2 In Stock
ProductSurface Mount Fuse
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000035 oz
Current-Rating15A
Height2.57 mm
Length6.1 mm
Width2.57 mm
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Response-TimeFast
ApprovalscULus, PSE
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A AC, 300A DC
MeltingI2t56
Fuse-Size-Group2410 (6125 metric)
Interrupt-Rating50 Amps
Product Details
__
Description The fast-acting CB61F Series of SMD Brick™ fuse provides high breaking capacity performance in a CQC Approved SMD package. The CB61F Series offers 125Vac/50A and 125Vdc/300A protection up to 15 amps, which is among the highest in its class.
Features
• High Interrupting Ratings: 50A @ 125Vac / 300A @ 125Vdc
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈