BYS459B-1500E3/45
Get Quote
Buy Now
BYS459B-1500E3/45
BYS459B-1500E3/45 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BYS459B-1500E3/45 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTO-263AB
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr250μA @ 1500V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.3V @ 6.5A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max1500V (1.5kV)
Current-Average-Rectified-Io6.5A
Reverse-Recovery-Time-trr350ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈