SN74F153NSR
Get Quote
Buy Now
SN74F153NSR
SN74F153NSR - Brand New Texas Instruments Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Manufacturer Part No: SN74F153NSR In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategorySignal Switches, Multiplexers, Decoders
Series74F
TypeMultiplexer
PackagingAlternate Packaging
Package-Case16-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package16-SO
Voltage-Supply-SourceSingle Supply
Circuit2 x 4:1
Current-Output-High-Low1mA, 20mA
Independent-Circuits1
Product Details
__
Quad 2-Input NAND Gate
• ESD > 3500 Volts
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈