CKP25201R5M-T
CKP25201R5M-T CKP25201R5M-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CKP25201R5M-T
CKP25201R5M-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CKP25201R5M-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCK
ProductPower Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.3A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height1.2 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1.5μH
DC resistance (DCR)90 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current1.3 A
Maximum-DC-Resistance75 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay