15ETH06-1
15ETH06-1 15ETH06-1 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
15ETH06-1
15ETH06-1 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: 15ETH06-1 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesFRED Pt®
PackagingTube
Package-CaseTO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-262
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr50μA @ 600V
Voltage-Forward-Vf-Max-If2.2V @ 15A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max600V
Current-Average-Rectified-Io15A
Reverse-Recovery-Time-trr35ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 175°C
Description/ Applications
Features
• Hyperfastfast Recovery Time
• Low Forward Voltage Drop
• Low Leakage Current
• 175°C Operating Junction Temperature
• Single Die Center Tap Module
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay