EXB-V4V1R6JV
EXB-V4V1R6JV EXB-V4V1R6JV - Brand New PANASONIC Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
EXB-V4V1R6JV
EXB-V4V1R6JV - Brand New PANASONIC Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: EXB-V4V1R6JV In Stock
PackagingAlternate Packaging
Height0.028" (0.70mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Applications-
Supplier-Device-Package606
Tolerance±5%
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
Circuit-TypeIsolated
Resistance-Ohms1.6
Number-of-Resistors2 Resistors
Number-of-Pins4 Pins
Power-Per-Element62.5mW
Package-Case0606, Concave
EXBD: 3.2 mm × 1.6 mm × 0.55 mm, 0.635 mm pitch
EXBE: 4.0 mm × 2.1 mm × 0.55 mm, 0.8 mm pitch
EXBA: 6.4 mm × 3.1 mm × 0.55 mm, 1.27 mm pitch
EXBQ: 3.8 mm × 1.6 mm × 0.45 mm, 0.5 mm pitch
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay