MLG1608B6N8DT000
MLG1608B6N8DT000 MLG1608B6N8DT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG1608B6N8DT000
MLG1608B6N8DT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG1608B6N8DT000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLG
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating600mA
Package-Case0603 (1608 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±0.5nH
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency6.8nH
DC resistance (DCR)180 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor10 @ 100MHz
Self Resonant Frequency4.5GHz
Frequency-Test100MHz
Product Details
__
MLG Series MLG0603S
FEATURES
• Nominal inductance values are supported from 0.3 to 100nH.
• Provides high Q characteristics.
• The products contain no lead and also support lead-free soldering.
• It is a product conforming to RoHS directive.
APPLICATIONS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay