293D155X9016A2TE3
293D155X9016A2TE3 293D155X9016A2TE3 - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
293D155X9016A2TE3
293D155X9016A2TE3 - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 293D155X9016A2TE3 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 293D
TypeMolded
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance1.5μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance6.7 Ohm
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Manufacturer-Size-CodeA
FEATURES
• Molded case available in six case codes
• Terminations: 100 % matte tin standard,
tin / lead available
• Compatible with “high volume” automatic
pick and place equipment
• Meets EIA-535-BAAC mechanical and
performance requirements
• Qualified to EIA-717
• Moisture sensitivity level 1
• Optical character recognition qualified
• Compliant terminations
• Material categorization: for definitions of compliance
please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
• Industrial
• Telecom infrastructure
• General purpose
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay