IDP15E60
IDP15E60 IDP15E60 - Brand New Infineon Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
IDP15E60
IDP15E60 - Brand New Infineon Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: IDP15E60 In Stock
Contact us
ManufacturerInfineon
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
MfrInfineon Technologies
SeriesIDP
PackageBulk
Product-StatusActive
Diode-TypeStandard
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max600 V
Current-Average-Rectified-Io29.2A
Voltage-Forward-Vf-Max-If2 V @ 15 A
SpeedFast Recovery =< 500ns > 200mA (Io)
Reverse-Recovery-Time-trr87 ns
Current-Reverse-Leakage-Vr50 µA @ 600 V
Capacitance-Vr-F-
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseTO-220-2
Supplier-Device-PackagePG-TO220-2
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 175°C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay