FX20ASJ-2
FX20ASJ-2 FX20ASJ-2 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Get Quote
Buy Now
FX20ASJ-2
FX20ASJ-2 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Manufacturer Part No: FX20ASJ-2 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMITSUBISHI
Product CategoryIC Chips
Features
• Drive voltage : 4 V
• VDSS : – 100 V
• rDS(ON) (max) : 0.26 Ω
• ID : – 20 A
• Integrated Fast Recovery Diode (TYP.) : 100 ns
Applications
Motor control, Lamp control, Solenoid control, DC-DC converters, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay