ECQ-E1184KZ
ECQ-E1184KZ ECQ-E1184KZ - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E1184KZ
ECQ-E1184KZ - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E1184KZ In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(K)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.18μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.433" (11.00mm)
99.8% positivoFeedback da eBay