C1825X105KARACTU
C1825X105KARACTU C1825X105KARACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1825X105KARACTU
C1825X105KARACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1825X105KARACTU Out of Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesFT-CAP
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1825 (4564 Metric)
Capacitance1μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesSoft Termination
Voltage-Rated250V
Size-Dimension0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
ApplicationsBoardflex Sensitive
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.065" (1.65mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay