TPME687M006R0023
TPME687M006R0023 TPME687M006R0023 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TPME687M006R0023
TPME687M006R0023 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TPME687M006R0023 In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTPM
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2917 (7343 Metric)
Capacitance680μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance23 mOhm
Height-Seated-Max0.169" (4.30mm)
Manufacturer-Size-CodeE
TPME687M006R0023 Description
The tantalum capacitors TPME687M006R0023 manufactured by AVX Corporation is available for purchase at the Kynix store. It consists of SMD/SMT terminal style and 23 mOhms ESR. Each device is offered in a compact reel package, and has a temperature specification between -55°C and 125°C (TA).
TPME687M006R0023 Features
• Multi-anode construction
• Super low ESR
• CV range: 10-2200μF / 2.5-50V
• 4 case sizes available
• Mirror”multi-anode construction used with D, Y case capacitors reduces ESL to half
TPME687M006R0023 Applications
• High power DC/DC general applications
• PCs & laptops
• Medical devices
• Audio amplifiers
• Other surface-mounted devices
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay