PIC16LF1454-I/SL
PIC16LF1454-I/SL PIC16LF1454-I/SL - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
PIC16LF1454-I/SL
PIC16LF1454-I/SL - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: PIC16LF1454-I/SL In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® XLP™ 16F
ProductMCU
PackagingTube Alternate Packaging
Unit-Weight0.011923 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOIC-14
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package14-SOIC
Number-of-I-O8 I/O
Speed48MHz
EEPROM-Size-
Core-ProcessorPIC
RAM-Size1K x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, LIN, SPI, UART/USART, USB
Voltage-Supply-Vcc-Vdd2.3 V ~ 5.5 V
Core-Size8-Bit
Program-Memory-Size14KB (8K x 14)
Data-Converters-
Oscillator-TypeInternal
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage1.8 V to 3.6 V
Interface-TypeUSB
Data-Bus-Width8 bit
Maximum-Clock-Frequency48 MHz
Input/output11 I/O
Data-RAM-Size1 kB
Number-of-Timers-Counters3 Timer
ADC-Resolution10 bit
Data-RAM-TypeRAM
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay