595D226X96R3B2T
595D226X96R3B2T 595D226X96R3B2T - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
595D226X96R3B2T
595D226X96R3B2T - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 595D226X96R3B2T In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 595D
TypeConformal Coated
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case1611 (4028 Metric)
Capacitance22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance570 mOhm
Height-Seated-Max0.087" (2.20mm)
Manufacturer-Size-CodeB
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay