4816P-T02-220LF
4816P-T02-220LF 4816P-T02-220LF - Brand New BOURNS Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
4816P-T02-220LF
4816P-T02-220LF - Brand New BOURNS Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: 4816P-T02-220LF In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTube
Height0.085" (2.16mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Supplier-Device-Package
Tolerance±1 Ohm
Temperature-Coefficient±250ppm/°C
Circuit-TypeBussed
Resistance-Ohms22
Number-of-Resistors15 Resistors
Number-of-Pins16 Pins
Power-Per-Element80mW
Package-Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Features
■ RoHS compliant* (see How to Order “Termination” option)
■ Standard E.I.A. package compatible with automatic placement equipment
■ Tape and reel packaging standard
■ Custom circuits are available
■ AEC-Q200 qualified
■ Compliant leads to reduce solder joint fatiguing
■ Standard electrical schematics: isolated, bussed, dual terminator
■ Now available with improved tolerance to ±0.5 %
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay