TSH60CDT
TSH60CDT TSH60CDT - Brand New STMicroelectronics Instrumentation OpAmps
Get Quote
Buy Now
TSH60CDT
TSH60CDT - Brand New STMicroelectronics Instrumentation OpAmps
Manufacturer Part No: TSH60CDT In Stock
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryInstrumentation Amplifier
CategoriesLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part-StatusObsolete
Amplifier-TypeVoltage Feedback
Number-of-Circuits1 Circuit
Output-TypeRail-to-Rail
Slew-Rate98 V/?s
-3db-Bandwidth74MHz
Current-Input-Bias6?A
Voltage-Input-Offset1.2mV
Current-Supply9.8mA
Current-Output-Channel45mA
Voltage-Supply-Single-Dual-±4.5 V ~ 12 V, ±2.25 V ~ 6 V
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier-Device-Package8-SO
Base-Part-NumberTSH60
Description
■ 5V, ±5V specifications
■ Gain-bandwidth product: 60MHz
■ Slew-rate: 80V/µs
■ Output current: up to 45mA
■ Input/output rail-to-rail
■ Specified for 150Ω load
■ Low distortion, THD: 0.1%
■ SO packages
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay